search
top
  Ourense Cultural

Ourense Cultural nº 19:1ª Quincena de Febrero

 

 

Día 1:

EXPOSiCIÓN MUSEO MUNICIPAL obra de Leandro “O MUSEO EN OBRAS”.

 

20.30h y 23.00   OUFF Y CINE CLUBE PADRE FEIJOO. “HabemusPapam” (Italia, 2011), de NanniMoretti. Versión orixinal subtitulada ó castelán. Cinebox. Premios:Festival de Cannes 2011: Sección oficial a concurso.

22.00 h Café Latino, 25 Aniversario Grabación de CD  en directo

 

 

 

Día 2:

 

 

19,30 h Ciclo de Música de Cámara Sen Batuta: Alain Meunier, Darío Mariño &Anne Lebozec. Paraninfo del Instituto Otero Pedrayo.

20.00h Colegio médico, “ Actualización en el diagnóstico y tratamiento en el cáncer de mama” Dr Camilo Álvarez

22.00 h Café Latino, 25 Aniversario Grabación de CD  en directo

 

 

 

 

 

Día 3:

 

20.30 h TEATRO PRINCIPAL: Gala Imos de curtas 2012. Entrada libre

- DOCUMENTAL LOBOS, DE XES CHAPELA

- VIDEOCLIP MARUJA DA CANSELA, DE TONHITO DE POI

- VIDEOCLIP RECUERDOS OLVIDADOS, DE DERROCHE

20.30h CENTRO CULTURAL DE LA DIPUTACION,3 FESTIVAL DE CINE CLÁSICO. Entrada libre “Con La Muerte en los Talones”

22.30 CONCIERTO SALA RED SOUNDS “WATIOS + 96ERS + BIGNANDO + JIMMY B”

 

 

Día 4:

ASOCIACIÓN AMENCER :Andaina “OS PITUFOS: NA PROCURA DA ESENCIA AZUL”

20.00 h CAFÉ CULTURAL AURIENSE CONCIERTO “Booze & Glory + Awaking The North + 16 Balas”

20.30 h COCIERTO TEATRO PRINCIPAL “MCarballo Trio y Miguel Costas”

20.30 h AUDITORIO MUNICIPAL , TEATRO “Leo Bassi: TheBest Of” Leo Bassi presenta TheBest Of, un espectáculo no que repasa o mellor da súacarreira e no que poderemos gozar coherdeirodunha estirpe de pallasos que fixo da risa un arma pacífica para o cambio. As relixións, a banca, a dereita, o capitalismo… Nada se escapa á crítica de Bassi, a arte que, libre de convencións, ofrece ao público unha experiencia apaixonante, sensacional, onde a provocación é unhalinguaxe e non un propósito.


Día 5:

 

MUSEO MUNICIPAL Clausura exposición “Leandro Sánchez: Museo en obras”

19.00h TEATRO PRINCIPAL” ‘E.R.’ (Algún día traballaremosxuntas)” Teatro

 

Día 6:

 

CENTRO CULTURAL DE LA DIPUTACIÓN , Exposición” Prego de Oliver

EXPOSICIÓN DE CERÁMICA DE CARMEN PIÑEIRO, Casa Da Xuventude

 

Día 7:

AMENCER EXPOSICIÓNS “O Entroido en Manzaneda” e “Nenos do mundo e a súa problemática”

17.00h librería La Región. Laura Gallego: Firma de Libros

 

Día 8:

20.30h y 23.00 OUFF y cine Clube Padre Feijoo “FourLions”. Cinebox Palmarés do Festival de Cannes

Día 9:

EXPOSICIÓN  Aula de NOGALICIA BANCO , Plaza Mayor “ Agua, la sangre de la Tierra” Fotografías de  Manuel Valcárcel


Día 10:

20.30h AUDITORIO MUNICIPAL Cándido Pazó: “Memorias dun neno labrego”  O actor e director Cándido Pazó realiza unha interpretación, entre o monólogo e o teatro unipersonal, de Memorias dun neno labrego, como homenaxe a Xosé Neira Vilas e á súa obra, 50 anos despois da súaprimeira publicación.

21.30h Café Cultural Auriense  CONCIERTO “Grises”

 

 

 

 

Día 11:

 

 


 

20,30 H AUDITORIO MUNICIPAL DE OURENSE “Dani Mateo: ‘PK2.0 Que Dios nos pille confesados”’PK2.0 Que Dios nos pille confesados, escrito, dirixido e perpetrado por Dani Mateo, un percorrido polos pecados capitais con sete monólogos humorísticos pensados para os luxuriosos, os avariciosos, os zampons, os envexosos, os irascibles, os lacazans e os soberbios.

20.30 h TEATRO PRINICPAL CONCIERTO DE ANA ALCAIDE .A especialista na viola de teclas Ana Alcaide, intérprete de música medieval, presenta o seu disco La cantiga de Fuego, no que pon música a algunas lendas de Toledo y regresa á sua visión da música sefardí.

22.30H concierto YOMELOMONTOSOLO. CONCIERTO TOTALMENTE ACUSTICO E INTIMO EN EL BAR “O RENQUE”C/DR TEMES, UNIVERSIDAD DE OURENSE, FRENTE EDIFICIO DE HIERRO

 

 

 

Día 12:

12.00 H AUDITORIO MUNICIPAL DE OURENSE, INFANTIL: “Té, chocolate, café” Cía Golfiños presenta Té, chocolate, café, unha viaxe sensorial e estimulante a través de palabras, música, poesía e teatro

19,00H CONCIERTO Teatro Principal “Recital do pianista  italiano Alessandro Marangoni “PROGRAMA: ROSSINI  e CHOPIN

SALA ALTERARTE , Campus Univesitario .Os críticos de arte de ESTADO CRÍTICO 10COMISARIOS10ARTISTAS, amosan nunha enorme proximidade ao feito artístico pois o feito de informar e criticar acerca das mostras que visitan, obrígalles a un profundo coñecemento do latexar artisitico do contexto cultural.

Día 13:

EXPOSICIÓN CENTRO CULTURAL DE LA DIPUTACIÓN , UxiaVeiga , acuarelas “PAISAXES DA ALMA”


Día 14:

GALERIA MANUEL MARQUEZ .c/ Dr Marañón  Exposición “Tábula Rasa” Selección de 15 obras que abarcan desde el expresionismo abstracto, el neopop y el materismo hasta la pintura metafísica.

 

Día 15:

20.30h y 23.00   OUFF Y CINE CLUBE PADRE FEIJOO .IL DIVO (Italia, 2008), de Paolo Sorrentino. Versión orixinal subtitulada ó castelán.Premios:Premio do xurado en Cannes 2009, 7 premios David di Donatello 2008, Mellor actor europeo 2008 (Toni Servillo)

Ourense Cultural nº18: 2ª Quincena de Enero

 

Día 16:
Club de lectura de Ourense . 19.30 h CAFÉ BOREA “LA CENA” HERMAN KOCH, Asistencia libre, Organiza Fundación Cum Laude

EXPOSICIÓN LICEO. muestra colectiva ,Clausura

Día 17:

GALERÍA Gonzalo Pérez ; Obra de Leonardo Vidal

Día 18:

Una ollada o palmarés do 64 festival de cannes, OUF e cine clube Padre Feijoo
Cinebox 20.30 y 23.00 “El niño de la bicicleta” (Bélgica, 2011), dos irmáns Jean-Pierre e LucDardenne. Versión orixinal subtitulada ó castelán.Premios: Gran premio do xurado no Festival de Cannes 2011 – Mellorguión nos Premios do Cine Europeo 2011. Entrada 4 euros (3€ no caso de estudantes con carné universitario e parados).
20.00 CONFERENCIA Academia médico quirúrgica .COLEGIO MÉDICO .”HIPERTENSION PULMONAR”
21.30 RECITAL CAFÉ CULTURAL AURIENSE “El niño de la hipoteca”

Día 19:

EXPOSICIÓN GALERÍA VOLTER “A Mirada Fragmentada”, por Juan Adrio. O collage, o pathwork, o mosaico, son procedementos que teñen en común o efecto acumulación e fragmentación, e servenao fotógrafo Juan Adrio para xogarironicamente coa idea de actualidade como superficie, como imaxe, que se reproduce a si mesma

Día 20:

21.00 SALA RED SOUNDS “Garaje Jack“ ha terminado la grabación de su tercer disco de estudio producido por Manolo Camacho (Leño, Miguel Ríos, etc) y OsviGrecco. Después de diez años de escenarios compartiendo cartel con Amaral, Fito y Fitipaldis o Pereza y la grabación de Bajo la Corteza (26 canciones de Leño) con Antonio Vega, Extremoduro o Luz Casal entre muchos otros, los madrileños Garaje Jack se han consolidado como todo un referente en el panorama español en cuanto a rock se refiere.
21.00Cafe POP TORGAL “HOLYWATER en acústico + Me & the Hedgehog”
22.00 CONCIERTO TEATRO PRINCIPAL “ PRISCILA”

Día 21:

Galería de Arte Visol: “LATITUDES” obra de Vidal Souto, Tachibana y Alexandro

Día 22:
19.30 auditorio MUNICIPAL “Baile de Soños” é a primeira producción de CIRCIO, unha compañía de música e danza de Cangas, aberta a novas formas de expresión, que fusiona a danza e a música tradicional con outros estilos.

Día 23:
SALA ALTERARTE , Campus Univesitario .Os críticos de arte de ESTADO CRÍTICO 10 COMISARIOS10ARTISTAS, amosanunha enorme proximidadeaofeito artístico pois o feito de informar e criticar acerca das mostras que visitan, obrígalles a un profundo coñecemento do latexarartisitico do contexto cultural.

Día 24:
Exposición GALERIA SARGADELOS, Poemas pintados de Lao Castro

Día 25:
20.00 CINE CENTRO CULTURAL DE LA DIPUTACIÓN “Cartas al padre Jacob
Una ollada o palmarés do 64 festival de cannes, ouf e cine clube Padre Feijoo
Cinebox 20.30 y 23.00. El árbol de la vida (USA, 2011), de TerrenceMalick. Versión orixinal subtitulada ó castelán. Premios: Palma de Ouro á Mellor película no Festival de Cannes 2011 – Mellor película nos Premios Gotham 2011 – Mellor actor (Brad Pitt), actriz secundaria (Jessica Chastain) e fotografía para o Círculo de Críticos de Nova York – Mellor director, fotografía e actriz secundaria para a Asociación de Críticos de Los Angeles – Mellor película, director, actriz secundaria e fotografía para os Críticos de Chicago – Mellorguiónorixinal e actriz secundaria nos SatelliteAwards 2011

Día 26:

EXPOSICION CAIXANOVA AUGA TESORO DE VIDA , CAIXANOVA, plaza mayor

Día 27:
20.30 AUDITORIO: CONCIERTO NelloChiuminatto: instrumentos en peligro de extinción ASOCIADO AL CONCIERTO CURSO DE DIDGERIDOO
21.30 CAFÉ POP TORGAL .CONCIERTO “Emmy The Great”

Día 28:
10.00 AUDITORIO MUNICIPAL. CURSO DE DIDGERIDOO

20.30 TEATRO PRINCIPAL CONCIERTO Recital da pianista pontevedresa Carolina Fernández Loureiro.

Día 29:

EXPOSICIÓN MUSEO MUNICIPAL ,obra de Leandro “O MUSEO EN OBRAS”.

Día 30:

Exposición GALERÍA TONY FERRER, obra escultórica del autor, ruacanle

Día 31:

EXPOSICIÓN Prego de Oliver .Centro Cultural Deputación hasta el 20 de Febrero del 2012

Ourense Cultural nº 14: 2ª Quincena de Noviembre 2011

 

 

 

 

 Día 16

 

20.30 E 23.00 h CINE CLUBE PADRE FIEJOO. CINEBOX . CICLO DE CINE FINÉS  ‘AO NORDÉS’ “A ciegas” (Sokkotansi) de Matti Ijäs, é un drama de coñecidos actores finlandeses, que retrata a crise existencial duns adolescentes, que se atopan sen referencias nas que construir as súas vidas.

23.00 h Concierto PUB MIUDIÑO THE OUT TAKES. MUSICA EN VIVO. Rúa Arcediagos Nº. 13 Ourense

 EXPÒSICIÓN . PLAZA DA ALAMEDA. “ Iberos, nuestra civilización antes de Roma”

 

 
 

 

 

Día 17

 

 

 

20.30 AUDITORIO DE OURENSE , BALLET NACIONAL DE CUBA “LA CENICIENTA”

21.00 café Auriense: “ASTRONOMIA”

- Eduardo Sánchez (Físico. Profesor da Universidade de Santiago)

– X. Dosi Veiga (Físico e Divulgador Científico)

– Tomás Alonso (Gastrónomo aficionado e Larpeiro cum laude)

EXPOSICIÓN SALA ALTERARTE, Campus Universitario: ” Un retrato de A.L.T. (André Leon Talley)”

MUSEO MUNICIPAL , EXPOSICIÓN DE FOTOGRAFÍA “NO GRANDE AZUL”

 
 

 

 

 

Día 18

 

 

20.00 Presentación de literaria de “Colores en pugna”  y “Oculto al sol “.Centro Cultural de la Diputación.

20.30 TEATRO, AUDITORIO DE OURENSE Teatro do Noroeste presenta “ ÚLTIMO COWBOY”

20:00 a 21:30 h: Asociación ecoloxista “A corredoira”  encontros quincenais. no 2º andar Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.
21.20 concierto CAFÉ POP TORGAL .AMERICAM AUTUMN “Lac La Belle”

21.30 CONCIERTO , Café Cultural Auriense “BONGO BOTRACO”

 
 

 

 

Día 19

 
sábados de 11:00 a 13 h.Obradoiro de teatro “Bea e Iago”  na 5º andar Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.

20.30 CONCIERTO AUDITORIO MUNICIPAL “EMILO RUA”

20.30 TEATRO , TEATRO PRINCIPAL :Charo Lopez, Javier Gurruchaga. “CARCAJADA SALVAJE”

21.30 CONCIERTO Café Cultural Auriense “CAPITAN FURILO”

OUTONO FOTOGRÁFICO : EXPOSICIÓN DE FOTOGRAFIA  de  Gésico :  “CORPOS” CENTRO CULTURAL DE LA DIPUTACIÓN DE OURENSE. HASTA EL 30 DE Noviembre .

 
 

 

 Día 20

 

12.00 Titeres, AUDITORIO MUNICIPAL, Títeres Cachirulo presenta” Alicia no país das maravillas”, unha fantástica recreación para monicreques baseada no relato de Lewis Carrol Alice in Wonderland.

Exposición FOTOGRAFÍA : “CENTRO NOVACAIXAGALICIA”, “Ruth Matilda Anderson”. Plaza Mayor 4. Horario de lunes a viernes de 18 a 21, sábados, domingos y festivos : de 11 a14 y de 18 a 21.

 

 
   

 

 Día 21

 

Galería VISOL EXPOSICION DE FOTOGRAFÍA “VIVANT” fotografía estenopéica

 

AUDITORIO exposición de fotografía “Las Alas del Agua” de Esther Morán, A través de la imagen y la poesía buscamos la belleza y… ponemos alas al agua.”

 

 Día 22 Comienza el  Concurso de “pinchos”  en los bares de el Casco Viejo

Galería VOLTER ,exposición “espejos”Parque de San Lázaro

 
 

 

Día 23

20.30 AUDITORIO DE OURENSE . TEATRO A compañía Teatro do Atlántico presenta E.R. (Algún día traballaremos xuntas).

20.30 E 23.00 h CINE CLUBE PADRE FIEJOO. CINEBOX . CICLO DE CINE FINÉS  ‘AO NORDÉS’ Eila (Finlandia, 2002), de Jarmo Lampela

22.00  CINEBOX: Reestreno en formato dixital do clásico de culto de Francis Ford Coppola,  El Padrino (USA 1972).

EXPOSICIÓN FOTOGRAFÍA ,” OS ADEUSES” por Alberto Martí.centro Cultural de la Diputación de Ourense

23.00h. MUSICA EN VIVO  . “PUB Miudiño” Rúa Arcediagos Nº. 13 Ourense

 
 

 

 

 Día 24

 

20.00 Salón de ACTOS Colegio Oficial de Médicos .CONFERENCIA: “ hacia los procesos asistenciales: la integración entre la Medicina primaria y la especializada”

20.30 CONCIERTO TEATRO PRINCIPAL: VOCES FEMENINAS :A norirlandesa Hannah Peel, a parisina Mina Tindle e a texana Sarah Jaffe serán as protagonistas na edición 2011 do Ciclo Voces Femeninas.

EDIFICIO DE LAS FACULTADES MOSTRA “Cidade de to@s, fogar de algún/has”

 

 
 

 Día 25

Asociación ecoloxista “A corredoira”  encontros quincenais , venres 20:00 a 21:30 h. no 2º andar Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.

20.30 TEATRO , TEATRO PRINICPAL: Eme2 Emocion&Arte presenta “O Florido Pensil”

Exposición GALERIA MANUEL MARQUEZ obra de JOSEPHINE VERBIST c/ Dr Marañón 19  ,tfno. 988 223103 

 

 
 

 

 

 Día 26

 

19.00 FESTIVAL AMICUS ,Auditorio Municipal de Ourense, Banda de Gaitas Nova Fronteira y Cartelle, Rosa Cedrón, María do Ceo, coros de Catareiras y Voces Blancas, Baile.Organizan; COLORES DE CAMERUN y FUNDACIÓN CUM LAUDE , obejtivo: recaudación de fondos para la construcción del Centro Ortopédico de Bambilli, Camerún

 AUDITORIO MUNICIPAL :Xogorama, a primeira gran feira de videoxogos de Galicia, celebrarase os vindeiros 26 e 27 de novembro en Ourense.

Obradoiro de teatro “Bea e Iago”  sábados de 11:00 a 13 h.  na 5º andar Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.

 
 

Día 27

 AUDITORIO MUNICIPAL :Xogorama, a primeira gran feira de videoxogos de Galicia, celebrarase os vindeiros 26 e 27 de novembro en Ourense.

 12.00 AUDITORIO MUNICIPAL .TÍTERES: El Retablo Teatro de Títeres presenta  “Pinocho y medio”.

EXPOSICIÓN GALERÍA MARISA MARIMÓN . Obra de María Puertas

 
 

 

 Día 28

 

Aula de xadrez “Escaques 64″ luns 18:30 a 20:00 na sala 4  e  mércores 19:00 a 20:00 h. na sala do 1º andar Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.

EXPOSICIÓN PINTURA  : “APERTURA DE CONCEPTOS ” obra de MODESTO TRIGO.CENTRO CULTURAL DE LA DIPUTACIÓN.  Hasta el 11 de diciembre

22.00 JAM SESSION ROCK , Café Cultural Auriense

 
 

 

 Día 29

 

De 18,00 a 22,00 *CURSO: **/A MARXINALIDADE NA CULTURA: A homosexualidade./*LUGAR DE CELEBRACION: I.E.S. Blanco Amor – Ourense

“Achegateatres” teatro ,”Marañao” teatro: Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.

20.30 teatro AUDITORIO MUNICIPAL : María Barranco e Luis Merlo protagonizan “ tócala otra vez, Sam”

 

 
 

 

 

 

Día 30

De 18,00 a 22,00 *CURSO: **/A MARXINALIDADE NA CULTURA: A homosexualidade./*LUGAR DE CELEBRACION: I.E.S. Blanco Amor – Ourense

20.30 y 23.00 CINE BOX  “TOCANDO EL VACIO “En conmemoración do 40º aniversario do Clube Alpino Ourensán, o Cineclube Padre Feijóo proxecta o documental Tocando el vacío (Reino Unido, 2003), de Kevin Macdonald, unha historia real das adversidades de dous alpinistas no Siula Grande de Perú, un pico de 21.000 pes de altura.

22.30 CINE BOX Reestreno en formato dixital do clásico de culto de Francis Ford Coppola,  “El  Padrino “ (USA 1972).

martes e xoves 16:30 a 18:30 h.“Bboging” breakdance  no 5º andar Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.

23.00h. MUSICA EN VIVO. PUB Miudiño: Rúa Arcediagos Nº. 13 Ourense

 

 

Ourense Cultural nº 14: 2ª Quincena de Noviembre 2011

 

 

 

 

 Día 16

 

20.30 E 23.00 h CINE CLUBE PADRE FIEJOO. CINEBOX . CICLO DE CINE FINÉS  ‘AO NORDÉS’ “A ciegas” (Sokkotansi) de Matti Ijäs, é un drama de coñecidos actores finlandeses, que retrata a crise existencial duns adolescentes, que se atopan sen referencias nas que construir as súas vidas.

23.00 h Concierto PUB MIUDIÑO THE OUT TAKES. MUSICA EN VIVO. Rúa Arcediagos Nº. 13 Ourense

 EXPÒSICIÓN . PLAZA DA ALAMEDA. “ Iberos, nuestra civilización antes de Roma”

 

 
 

 

 

Día 17

 

 

 

20.30 AUDITORIO DE OURENSE , BALLET NACIONAL DE CUBA “LA CENICIENTA”

21.00 café Auriense: “ASTRONOMIA”

- Eduardo Sánchez (Físico. Profesor da Universidade de Santiago)

– X. Dosi Veiga (Físico e Divulgador Científico)

– Tomás Alonso (Gastrónomo aficionado e Larpeiro cum laude)

EXPOSICIÓN SALA ALTERARTE, Campus Universitario: ” Un retrato de A.L.T. (André Leon Talley)”

MUSEO MUNICIPAL , EXPOSICIÓN DE FOTOGRAFÍA “NO GRANDE AZUL”

 
 

 

 

 

Día 18

 

 

20.00 Presentación de literaria de “Colores en pugna”  y “Oculto al sol “.Centro Cultural de la Diputación.

20.30 TEATRO, AUDITORIO DE OURENSE Teatro do Noroeste presenta “ ÚLTIMO COWBOY”

20:00 a 21:30 h: Asociación ecoloxista “A corredoira”  encontros quincenais. no 2º andar Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.
21.20 concierto CAFÉ POP TORGAL .AMERICAM AUTUMN “Lac La Belle”

21.30 CONCIERTO , Café Cultural Auriense “BONGO BOTRACO”

 
 

 

 

Día 19

 
sábados de 11:00 a 13 h.Obradoiro de teatro “Bea e Iago”  na 5º andar Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.

20.30 CONCIERTO AUDITORIO MUNICIPAL “EMILO RUA”

20.30 TEATRO , TEATRO PRINCIPAL :Charo Lopez, Javier Gurruchaga. “CARCAJADA SALVAJE”

21.30 CONCIERTO Café Cultural Auriense “CAPITAN FURILO”

OUTONO FOTOGRÁFICO : EXPOSICIÓN DE FOTOGRAFIA  de  Gésico :  “CORPOS” CENTRO CULTURAL DE LA DIPUTACIÓN DE OURENSE. HASTA EL 30 DE Noviembre .

 
 

 

 Día 20

 

12.00 Titeres, AUDITORIO MUNICIPAL, Títeres Cachirulo presenta” Alicia no país das maravillas”, unha fantástica recreación para monicreques baseada no relato de Lewis Carrol Alice in Wonderland.

Exposición FOTOGRAFÍA : “CENTRO NOVACAIXAGALICIA”, “Ruth Matilda Anderson”. Plaza Mayor 4. Horario de lunes a viernes de 18 a 21, sábados, domingos y festivos : de 11 a14 y de 18 a 21.

 

 
   

 

 Día 21

 

Galería VISOL EXPOSICION DE FOTOGRAFÍA “VIVANT” fotografía estenopéica

 

AUDITORIO exposición de fotografía “Las Alas del Agua” de Esther Morán, A través de la imagen y la poesía buscamos la belleza y… ponemos alas al agua.”

 

 Día 22 Comienza el  Concurso de “pinchos”  en los bares de el Casco Viejo

Galería VOLTER ,exposición “espejos”Parque de San Lázaro

 
 

 

Día 23

20.30 AUDITORIO DE OURENSE . TEATRO A compañía Teatro do Atlántico presenta E.R. (Algún día traballaremos xuntas).

20.30 E 23.00 h CINE CLUBE PADRE FIEJOO. CINEBOX . CICLO DE CINE FINÉS  ‘AO NORDÉS’ Eila (Finlandia, 2002), de Jarmo Lampela

22.00  CINEBOX: Reestreno en formato dixital do clásico de culto de Francis Ford Coppola,  El Padrino (USA 1972).

EXPOSICIÓN FOTOGRAFÍA ,” OS ADEUSES” por Alberto Martí.centro Cultural de la Diputación de Ourense

23.00h. MUSICA EN VIVO  . “PUB Miudiño” Rúa Arcediagos Nº. 13 Ourense

 
 

 

 

 Día 24

 

20.00 Salón de ACTOS Colegio Oficial de Médicos .CONFERENCIA: “ hacia los procesos asistenciales: la integración entre la Medicina primaria y la especializada”

20.30 CONCIERTO TEATRO PRINCIPAL: VOCES FEMENINAS :A norirlandesa Hannah Peel, a parisina Mina Tindle e a texana Sarah Jaffe serán as protagonistas na edición 2011 do Ciclo Voces Femeninas.

EDIFICIO DE LAS FACULTADES MOSTRA “Cidade de to@s, fogar de algún/has”

 

 
 

 Día 25

Asociación ecoloxista “A corredoira”  encontros quincenais , venres 20:00 a 21:30 h. no 2º andar Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.

20.30 TEATRO , TEATRO PRINICPAL: Eme2 Emocion&Arte presenta “O Florido Pensil”

Exposición GALERIA MANUEL MARQUEZ obra de JOSEPHINE VERBIST c/ Dr Marañón 19  ,tfno. 988 223103 

 

 
 

 

 

 Día 26

 

19.00 FESTIVAL AMICUS ,Auditorio Municipal de Ourense, Banda de Gaitas Nova Fronteira y Cartelle, Rosa Cedrón, María do Ceo, coros de Catareiras y Voces Blancas, Baile.Organizan; COLORES DE CAMERUN y FUNDACIÓN CUM LAUDE , obejtivo: recaudación de fondos para la construcción del Centro Ortopédico de Bambilli, Camerún

 AUDITORIO MUNICIPAL :Xogorama, a primeira gran feira de videoxogos de Galicia, celebrarase os vindeiros 26 e 27 de novembro en Ourense.

Obradoiro de teatro “Bea e Iago”  sábados de 11:00 a 13 h.  na 5º andar Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.

 
 

Día 27

 AUDITORIO MUNICIPAL :Xogorama, a primeira gran feira de videoxogos de Galicia, celebrarase os vindeiros 26 e 27 de novembro en Ourense.

 12.00 AUDITORIO MUNICIPAL .TÍTERES: El Retablo Teatro de Títeres presenta  “Pinocho y medio”.

EXPOSICIÓN GALERÍA MARISA MARIMÓN . Obra de María Puertas

 
 

 

 Día 28

 

Aula de xadrez “Escaques 64″ luns 18:30 a 20:00 na sala 4  e  mércores 19:00 a 20:00 h. na sala do 1º andar Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.

EXPOSICIÓN PINTURA  : “APERTURA DE CONCEPTOS ” obra de MODESTO TRIGO.CENTRO CULTURAL DE LA DIPUTACIÓN.  Hasta el 11 de diciembre

22.00 JAM SESSION ROCK , Café Cultural Auriense

 
 

 

 Día 29

 

De 18,00 a 22,00 *CURSO: **/A MARXINALIDADE NA CULTURA: A homosexualidade./*LUGAR DE CELEBRACION: I.E.S. Blanco Amor – Ourense

“Achegateatres” teatro ,”Marañao” teatro: Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.

20.30 teatro AUDITORIO MUNICIPAL : María Barranco e Luis Merlo protagonizan “ tócala otra vez, Sam”

 

 
 

 

 

 

Día 30

De 18,00 a 22,00 *CURSO: **/A MARXINALIDADE NA CULTURA: A homosexualidade./*LUGAR DE CELEBRACION: I.E.S. Blanco Amor – Ourense

20.30 y 23.00 CINE BOX  “TOCANDO EL VACIO “En conmemoración do 40º aniversario do Clube Alpino Ourensán, o Cineclube Padre Feijóo proxecta o documental Tocando el vacío (Reino Unido, 2003), de Kevin Macdonald, unha historia real das adversidades de dous alpinistas no Siula Grande de Perú, un pico de 21.000 pes de altura.

22.30 CINE BOX Reestreno en formato dixital do clásico de culto de Francis Ford Coppola,  “El  Padrino “ (USA 1972).

martes e xoves 16:30 a 18:30 h.“Bboging” breakdance  no 5º andar Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.

23.00h. MUSICA EN VIVO. PUB Miudiño: Rúa Arcediagos Nº. 13 Ourense

 

 

Ourense Cultural nº13: 1ª Quicena Noviembre

OURENSE CULTURAL Nº13

ACTIVIDADES CULTURALES
Primera quincena de Noviembre 2011

1

Exposición : CAFÉ ISAAC obra de Baldomero Moreiras

2

EXPOURENSE OPEN Internacional de XADREZ Cidade de Ourense

20.00H CONFERENCIA: ARCADI OLIVERES, presidente de JUSTICIA Y PAZ:” CRISIS MUNDIAL Y EUROPEA: CONSECUENCIAS PARA PAISES Y PERSONAS”
23.00h. MUSICA EN VIVO . “PUB Miudiño” Rúa Arcediagos Nº. 13 Ourense 988 245
EXPOSICIÓN : Galería Manuel Marquez. c/ Dr Marañón 19 ,tfno. 988 223103 “CATI GELABERT”

3

19.00 h FACULTAD DE DERECHO EL CINE III: MUJER E IGUALDAD EN EL CINE
Mujer y violencia en el siglo XXI.
Se proyecta, Millenium I: Los hombres que no amaban a las mujeres
19.30 H Paraninfo IES Otero Pedrayo – Ciclo de Música de Cámara Sen Batuta: London Haydn String
21.30 h CONCIERTO CAFÉ CULTURAL AURIENSE , 21.30 JLA KINKY BEAT
Aula de danza contemporánea”Patricia Varela”
martes e xoves 09:00 a 10:30 h. no 5º andar
luns, martes e venres 20:30 a 21:45 h. no 5º andar
EXPOSICIÓN PINTURA : “APERTURA DE CONCEPTOS ”,obra de MODESTO TRIGO.CENTRO CULTURAL DE LA DIPUTACIÓN. Hasta el 11 de diciembre

4

TEATRO PRINCIPAL :”AMIGOS HASTA LA MUERTE”

20.30 h AUDITORIO DE OURENSE A compañía galega Femme Fatale presenta CabaréDeAmbulante,

OUTONO FOTOGRÁFICO : EXPOSICIÓN DE FOTOGRAFIA de Gésico :“ CORPOS” CENTRO CULTURAL DE LA DIPUTACIÓN DE OURENSE. HASTA EL 30 DE Noviembre .INAUGURACIÓN
21.30 CONCIERTO ,CAFÉ AURIENSE, “BONGO BOTRAKO” ,Plaza del Corregidor

5

Obradoiro de teatro “Bea e Iago”
sábados de 11:00 a 13 h. na 5º andar Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.
20.30 ÓPERA, TEATRO PRINCIPAL”TURANDOT” de Puccini
Exposición FOTOGRAFÍA : “CENTRO NOVACAIXAGALICIA”, “Ruth Matilda Anderson”. Plaza Mayor 4. Horario de lunes a viernes de 18 a 21, sábados, domingos y festivos : de 11 a14 y de 18 a 21,

6
TEATRO PRINCIPAL :”AMIGOS HASTA LA MUERTE”

12.00 h Auditorio de Ourense :A MÁXIA DE CAYETANO LLEDÓ “ GRAN FORMATO”

7
7.11.11 EXPOSICION “ las alas de Agua” Esther Moral, AUDITORIO MUNICIPAL
EXPOSICION AUDITORIO MUNICIPAL .XV certamen de fotografía VIÑA DO CAMPO
Aula de xadrez “Escaques 64″
luns 18:30 a 20:00 na sala 4 e mércores 19:00 a 20:00 h. na sala do 1º andar CASA DA XUVENTUDE

8 Obradoiro de fotografía creativa “Víctor Barro” Casa da xuventude : tfno. 988 22 85 00.Hasta 22 de Noviembre

EXPOSICIÓN PINTURA : “FOGO , PRINCIPIO E FIN”,OBRA DE ROBERTO VILA .CENTRO CULTURAL DE LA DIPUTACIÓN. Hasta el 10 de noviembre

“Bboging” breakdance
martes e xoves 16:30 a 18:30 h. no 5º andar Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.
“Achegateatres” teatro ,”Marañao” teatro
martes Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.

Pilates “Cristina Branco”
martes 19:30 a 20:30 no 5º andar e 20:30 a 21:30 h. Na sala de vídeo e xoves 19:30 a 20:30 e 20:30 a 21:30 no 5º andar Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.

9
9.11.11 21.30 h CONCIERTO CAFÉ AURIENSIS “MUYAYU RIF”
Aula de xadrez “Escaques 64″
luns 18:30 a 20:00 na sala 4 e mércores 19:00 a 20:00 h. na sala do 1º andar Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.
23.00h. MUSICA EN VIVO . “PUB Miudiño” Rúa Arcediagos Nº. 13 Ourense 988 245

10
10 nov 19.00 h facultad de derecho PENSAR EL CINE III: MUJER E IGUALDAD EN EL CINE “thelma y Louis”
TEATRO :AUDITORIO MUNICIPAL “.i DE PRIMÁ QUALITÁ”
Exposición GALERIA MANUEL MARQUEZ obra de JOSEPHINE VERBIST c/ Dr Marañón 19 ,tfno. 988 223103
Exposición Galería VOLTER, “ fondos de Galería”, Parque de San Lázaro
TEATRO PRINCIPAL Concierto SUFESTIVAL “SUSO DIAZ”

11
Asociación ecoloxista “A corredoira”
encontros quincenais , venres 20:00 a 21:30 h. no 2º andar Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.
CONCIERTO PLAZA DO CORREXIDOR “YOMELOMONTOSOLO”

12 Obradoiro de teatro “Bea e Iago”
sábados de 11:00 a 13 h. na 5º andar Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.

13

TEATRO: Auditorio de Ourense “PIRATAS”

14
Aula de xadrez “Escaques 64″
luns 18:30 a 20:00 na sala 4 e mércores 19:00 a 20:00 h. na sala do 1º andar Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.

15
“Bboging” breakdance
martes e xoves 16:30 a 18:30 h. no 5º andar Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.
“Achegateatres” teatro ,”Marañao” teatro
martes Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.

Obradoiro de fotografía creativa “Víctor Barro”
Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.Hasta 22 de Noviembre Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.

Pilates “Cristina Branco”
martes 19:30 a 20:30 no 5º andar e 20:30 a 21:30 h. Na sala de vídeo e xoves 19:30 a 20:30 e 20:30 a 21:30 no 5º andar Casa da Xuventude : tfno. 988 22 85 00.

Página 8 de 10« Primera...678910
top