Ourense Cultural: 1ª Quincena de SEPTIEMBRE
Día 1:
12.00h a 13.30:CASA DA XUVENTUDE: Aula de Danza Contemporanea,
20.15h.Inauguración EXPOSICIÓN: Joaquín Balsa “COLECCIÓN SILVER” .CENTRO CULTURAL DE LA DIPUTACIÓN
Día 2:
Liceo Ourensán: SALA DE TERTULIA: Muestra del Arquivo Histórico de Ourense
CONCIERTO: SALA TROLL,c/ Bedoya 6 HAECCEIDAD + FANTASMAGE
Día 3:
CONCIERTO: SALA TROLL,c/ Bedoya 6 96ers+ ERIN (Comando Katana)
Día 4:
Centro Cultural da Diputación de Ourense.EXPOSICIÓN. CERTAMEN DE ARTES PLÁSTICAS
Día 5:
EXPOSICIÓN: Galería Tony Ferrer,exposición permanente de obras del autor Rua Canle. De lunes a viernes
Día 6:
12.00 a 13.30:CASA DA XUVENTUDE: Aula de Danza Contemporanea,
Día 7:
RECITAL DE POESIA Presentación del poemario «Los silencios de Frida» De Irma del Ángel en la Galería Sargadelos a las 20:00 horas.
23.00H PUB MIUDIÑO “MUSICA EN VIVO”
Día 8:
12.00h a 13.30:CASA DA XUVENTUDE: Aula de Danza Contemporanea,
17-18h CASA DA XUVENTUDE. Asociación KAMAKURA.PROYECCIÓN : Yu-Gi-Oh! Tfno. 988228500
19.00h CASA DA XUVENTUDE. Asociación KAMAKURA.CONSURSO DE DIBUXO.tfno 988228500
20.00h CASA DA XUVENTUDE. Asociación KAMAKURA.PROYECCIÓN : Cine de culto. “BROTHERS”.tfno 988228500
Día 9:
11.00 h CASA DA XUVENTUDE. Asociación KAMAKURA.PROYECCIÓN : Tengen Toppa Tfno. 988228500
12.00h CASA DA XUVENTUDE. Asociación KAMAKURA.taller de baile.
13.00h CASA DA XUVENTUDE. Concurso Intro DON Taller de Origami .Asociación KAMAKURA
17.00-18.00 CASA DA XUVENTUDE. Asociación KAMAKURA.Concurso: quien sabe ¿?Taller de maquillaxe
19.00-20.00h CASA DA XUVENTUDE. Asociación KAMAKURA.PROYECCIÓN : “El Camino del Samurai 2”
22.00h CONCIERTO: CAFÉ CULTURAL AURIENSE: DIXIE TOWN
Día 10:
11.00-12.00 h CASA DA XUVENTUDE. Asociación KAMAKURA.PROYECCIÓN : CODE BLUET fno. 988228500
Clases de Xaponés : profesor .Minako
13.00h CASA DA XUVENTUDE. Concurso de KARAOKE .MAID CAFE.Asociación KAMAKURA
16.00-19.00 CASA DA XUVENTUDE. Asociación KAMAKURA.Concurso: VIDEOXOGOS.Mais Café.Charla famosos .onsurso COSPLAY
-20.00h CASA DA XUVENTUDE. Asociación KAMAKURA.Final CONCURSO DE VIDEOXOGOS
Todo o día: EXPOSICIÓN DE BONSAIS
22.00hCONCIERTO.CAFE CULTURAL AURIENSE: TONY LOMBA
Día 11:
12.00-13.00 h Asociación KAMAKURA.CONCURSO : PIU Centro Comercial Pontevella
17.00-18.00h. Concurso KAMA CHAN. Alameda. Asociación KAMAKURA
20.00-ALAMEDA. Asociación KAMAKURA.Concurso: .SOFTCOMBAT
22.00h PARQUE BARBAÑA Asociación KAMAKURA .Gincana TSUKIMI
Día 12:
Casa da Xuventude EXPO-XOGARTE (fotografía.pintura)
Taller no salón.
EXPOSCIÓNS en Espazo Xove – Casa da Xuventude EXPO-XOGARTE María del Mar Penín
Día 13:
TARDES DE POESÍA en el Centro Cívico Colón a las 20:00 horas
Día 14:
CONCIERTO: CAFÉ POP TORGAL
Día 15:
EXPOSICIÓN RIVERSIDE ARTISTS GROUP, MUSEO MUNICIPAL,