search
top
  General

Ourense Cultural nº8: 2ª Quincena Agosto

 Día 16:
Exposición Propuestas para una Coleccion Ii en Marisa Marimón, Galería de Arte 12.00A13.30:Casa da Xuventude: AULA DE DANZA CONTEMPORANEA Información tfno. 988 22 85 00
20.00 h. Obradoiro Forestal Nómada en Xardin do Posio, a partir das 20,00 horas (Una visión del monte: que nos aporta, consecuencias de los incendios, como cuidarlo)

Día 17:
19.30 hCasa da xuventude: TALLER INICIACIÓN A GUITARRA . Información tfno. 988 22 85 00
21.30h CINE NA PRAZA, Praza de San Marcial, CICLO FANTASÍA .A Canción do Férmelin (2005) organizado polo Cineclube Padre Feijoo 22:30 XORNADAS DE FOLCLORE:
Ourense: desfile Parque de San Lázaro
23.00 Festival Praza Maior

Día 18:
20:30 XORNADAS DE FOLCLORE
:Bande : Festival na Praza da Constitución
23,00 Festival na Praza de Comoes
Casa da xuventude: TALLER DE MAQUILLAJE.19.30Hinformación tfno. 988 22 85 0012.00 A 13.30:Casa da Xuventude: AULA DE DANZA CONTEMPORANEA Información tfno. 988 22 85 00
noches de verano en el Centro Comercial . hora 22.00h.Terraza. CONCIERTO .”OLD COVERS”
22.30 PERFORMANCE ps San Marcial NOITE DE ROLDA II(organiza o Espertello e Violeta)

Día 19:

19.30 Casa da Xuventude: TALLER DE DIBUJO MANGA.Información tfno. 988 22 85 00.
CASA DA XUVENTUDE CONCERTOS NA CASA:
22.30 TABU
23:00 Horas BAIXO AS ESTRELAS, Praza de San Martiño , Damos a volta ao mundo da man de CURTOCIRCUITOCASA DA XUVENTUDE CONCERTOS NA CASA:
00.30 COLOMBO

Día 20:
23.00 VERIN POP FESTIVAL

LICEO OURENSAN : SALA DE TERTULIA: Muestra del Arquivo Histórico de Ourense

SALA TROLL, CONCIERTO: SONÁMBULO , LA AKUSTICASESINA

Día 21:

EXPOSICIÓN .Galería Manuel Marquez. Leandro Sanchez tfno. 988 223103
COLEGIATA DE XUNQUIERA DE AMBIAArs Anterga: Ilduara Perianes-Juan Manuel Vázquez e Irma Fernández
Voz, Tiorba y Órgano
Cantigas de Amigo y Cantigas de Alfonso X el Sabio

Día 22:

Casa da xuventude: TALLER DE PARA-PARA E COVER DANCE .19.30h información tfno. 988 22 85 00

Día 23:

12.00 A 13.30:Casa da Xuventude: AULA DE DANZA CONTEMPORANEA Información tfno. 988 22 85 0020.00h Obradoiro Forestal Nómada en Xardin do Posio, (Una visión del monte: que nos aporta, consecuencias de los incendios, como cuidarlo)

Día 24:
19.30 h Casa da xuventude: TALLER INICIACIÓN A GUITARRA . Información tfno. 988 22 85 0021.15 CONTACONTO Praza San Marcial( organiza MMM Ourense)
21.30h CINE NA PRAZA, Praza de San Marcial, CICLO FANTASÍA .A A Teoria do Espello(2003) e Auga (2006) organizado polo Cineclube Padre Feijoo

Día 25:
12.00 A 13.30:Casa da Xuventude: AULA DE DANZA Información tfno. 988 22 85 00
19.30h Casa da xuventude: TALLER DE MAQUILLAJE.información tfno. 988 22 85 00
20.00 BICICLETADA PSan Lázaro (organizado por Mobi-liza)
22.00h.Centro COMERCIAL “NOCHES DE VERANO” OSWALDO ,MONOLOGISTA

Día 26:
19.30 h Casa da Xuventude: TALLER DE DIBUJO MANGA.Información tfno. 988 22 85 00
23.00h BAIXO AS ESTRELAS: Praza de San Martiño, TODOS VÓS SODES CAPITANS .Play –Doc tui
“CONCERTOS NA CASA” CASA DA XUVENTUDE
22:30Seven Drugs
00:30Batallas de break-dance

Día 27:
Museo Municipal: EXPOSICIÓN .Grupo Riverside , pinturas, collages y fotografías

Día 28:

20.00h Grupo de Música Antiga 1500Música Renacentista para Voz, Organeto, Cuerda y percusión antigua.
Programa: Los trovadores: su música e influencias.

Día 29:
Casa da xuventude: TALLER DE PARA-PARA E COVER DANCE .19.30h información tfno. 988 22 85 00

Día 30:
12.00 A 13.30:Casa da Xuventude: AULA DE DANZA CONTEMPORANEA Información tfno. 988 22 85 00

Día 31:
23:00 Pub Miudiño: CONCIERTO DE MUSICA EN VIVO

Una exposición imprescindible

Desde hace muchos años, Madrid esperaba a Antonio López. Su ciudad, su inspiración. Pintor de detalle en lo que el comisario de la muestra llama “retratos íntimos” del Madrid más cercano , más entrañable, Antonio refleja magistralmente el paisaje y la luz de su ciudad más emblemática. Solo es la faceta urbana una de las partes de esta exposición en la que conviven, las figuras, los objetos y la vida cotidiana bajo la maestría que solo puede tener quien domina la técnica. Pintura, dibujo y escultura son las artes que se encandenan en esta exposición que es a la vez retrospectiva y reciente ,incluso inconclusa con obras que están a medio terminar, con lo que esto significa en la factura de Antonio López, rey de la precisión y del detalle. Una muestra imprescindible para descubrir las claves del autor,su trayectoria y su obra nueva. La gran espectacularidad también está presente en muchos lugares, lo que contribuye si cabe a sorprender aun más al visitante.

La exposición estará en el Museo Thyssen de Madrid hasta el 25 de Septiembre.
No se la pierdan.

El Museo de Arte Thyssen-Borneniza, presentación de la exposición de Antonio López

Una exposición imprescindible

Desde hace muchos años, Madrid esperaba a Antonio López. Su ciudad, su inspiración. Pintor de detalle en lo que el comisario de la muestra llama “retratos íntimos” del Madrid más cercano , más entrañable, Antonio refleja magistralmente el paisaje y la luz de su ciudad más emblemática. Solo es la faceta urbana una de las partes de esta exposición en la que conviven, las figuras, los objetos y la vida cotidiana bajo la maestría que solo puede tener quien domina la técnica. Pintura, dibujo y escultura son las artes que se encandenan en esta exposición que es a la vez retrospectiva y reciente ,incluso inconclusa con obras que están a medio terminar, con lo que esto significa en la factura de Antonio López, rey de la precisión y del detalle. Una muestra imprescindible para descubrir las claves del autor,su trayectoria y su obra nueva. La gran espectacularidad también está presente en muchos lugares, lo que contribuye si cabe a sorprender aun más al visitante.

La exposición estará en el Museo Thyssen de Madrid hasta el 25 de Septiembre.
No se la pierdan.

El Museo de Arte Thyssen-Borneniza, presentación de la exposición de Antonio López

Ourense Cultural nº8: 1ª Quincena de Agosto

OURENSE CULTURAL Nº7

PRIMERA QUINCENA DE AGOSTO 2011

 

1

 

Asociación Xuvenil Amencer: XXIV CAMPAMENTO URBANO

10.30-13:30: Día da Benvida: presentación e solta de globos nas pontes

16.30-19.30: Tardes do urbano en Salesianos.

22:30-00:00:   Inauguración- xogo musical de benvida en salesianos.

Información 988 218123 ou amencer@amencer.org

19:30 Casa da Xuventude: TALLER DE PARA-PARA E COVER DANCE  Información tfno. 988 22 85 00

 Casa da Xuventude: TALLER DE TEATRO (de 12 a 7 años)

Información tfno. 988 22 85 00

 

 

2

 

Asociación Xuvenil Amencer: XXIV CAMPAMENTO URBANO

10.30-13:30: Día do rastrexo por Ourense Centro

16.30-19.30: Tardes do urbano en Salesianos.

21:00-22:30: Piscina nos Remedios

Información 988 218123 ou amencer@amencer.org

Centro Cultural de la Diputación: EXPOSICIÓN: “TRES, DOUS, UN…
Malvasía Cabecibranca Euroasiática e Outros Retratos” ata o 15 agosto               XOSÉ VILAMOURE

21:30 Plaza de San Marcial: CONCERTO COANHADEIRA

 

3

 

Asociación Xuvenil Amencer: XXIV CAMPAMENTO URBANO          

09.30-19:30: Día da Xuntanza- Praia (día enteiro)

22:30-00:00: Paseo ás termas

Información 988 218123 ou amencer@amencer.org

19:30 Casa da Xuventude: TALLER INICIACIÓN A GUITARRA        Información tfno. 988 22 85 00

21:30 Praza San Marcial: CINE NA PRAZA. S.MARCIAL , ANIMACIÓN E LITERATURA GALEGA

23:00 Pub Miudiño: CONCIERTO DE MUSICA EN VIVO 

 

  4

 

Asociación Xuvenil Amencer: XXIV CAMPAMENTO URBANO

10.30-13:30: Día da Cultura no Principal e no auditorio

16.30-19.30: Tardes do urbano en Salesianos.

22:30-00:00: Cine ó aire libre en salesianos.

Información 988 218123 ou amencer@amencer.org

19:30 Casa da Xuventude: TALLER DE MAQUILLAJE.                             Información tfno. 988 22 85 00

20:30 Praza M.Sueiro: RECITAL DE POESIA NA RUA

21:30 (Apertura de puertas) Sala Rock Club: CONCIERTO: “JOSELE SANTIAGO & PABLO NOVOAPresentando su nuevo album: “Lecciones de Vértigo” (El Volcán)                                                                                                  Dr. Fleming, 5

22:00 Centro Comercial Pontevella: Noches de verano en el Centro Comercial (Terrazas): EMILIO RUA CANTAUTOR

 

 5

 

Asociación Xuvenil Amencer: XXIV CAMPAMENTO URBANO

10.30-19:30: Día da natureza en Castrelo de Miño, Esgos, Toén, Maceda, A Valenzá e Oira.

22:30-00:00: Noite de pequenos (9-11 anos) no colexio salesiano

Información 988 218123 ou amencer@amencer.org

19:30 Casa da Xuventude: TALLER INICIACIÓN A GUITARRA Información tfno. 988 22 85 00

19:30 Casa da Xuventude: TALLER DE MAQUILLAJE.

23:00 Plaza de San Martiño: CINE “BAIXO AS ESTRELAS” O MELLOR CINE EURO-ÁRABE.

FESTIVAL INDEPENDENTE DOS PEARES. Ergom, L’akusticasesina, Hora Meiga, Amigas da Muiñeira, The Daltons, A velas vir, Dementia, Mitocondrias

Galería de Arte Manuel Márquez: EXPOSICIÓN DE LEANDRO SANCHEZ              Tfno. 988 223103, hasta final de Agosto.

 

  6

 

FESTIVAL INDEPENDENTE DOS PEARES. Ergom, L’akusticasesina, Hora Meiga, Amigas da Muiñeira, The Daltons, A velas vir, Dementia, Mitocondrias.

Centro Cultural de la Diputación: EXPOSICIÓN: CORES PERFUMADAS de Carmen Touza.

 

  7

 

Liceo Ourensán: SALA DE TERTULIA: Muestra del Arquivo Histórico de Ourense

 

   8

 

Asociación Xuvenil Amencer: XXIV CAMPAMENTO URBANO

10.30-13:30: Día dos Deportes nos campos deportivos da cidade

16.30-19.30: Tardes do urbano en Salesianos.

21:00-22:30: Piscina nos Remedios

Información 988 218123 ou amencer@amencer.org

19:30 Casa da Xuventude: TALLER DE PARA-PARA E COVER DANCE Información tfno. 988 22 85 00

20:00 Casa da Xuventude: Presentación de la Campaña FAME CERO de la ONG INTERVIDA

 

 9

 

 Asociación Xuvenil Amencer XXIV CAMPAMENTO URBANO

10.30-19:30: Día dos parques: barbaña, da Ponte, San Lázaro, Infantil, Botánico e Universidade.

16.30-19.30: Tardes do urbano en Salesianos.

22:30-00:00: Velada organizada polo centro Quérote

Información 988 218123 ou amencer@amencer.org
20:00 Centro Cívico Colón: RECITAL del CIRCULO POÉTICO OURENSANO 

20:00 Xardín do Posio: OBRADOIRO FORESTAL NOMADA: Una visión del monte: que nos aporta, consecuencias de los incendios, como cuidarlo

20:30 Teatro Principal: XORNADAS DE FOLCLORE (Cerimonia de Inauguración).

 

10

 

Asociación Xuvenil Amencer XXIV CAMPAMENTO URBANO

10.30-19:30: Día da Auga en Monterrei.

22:30-00:00: Deportes nocturnos nos campos de salesianos.

Información 988 218123 ou amencer@amencer.org

19:30 Casa da Xuventude: TALLER INICIACIÓN A GUITARRA    Información tfno. 988 22 85 00

 21.15 Praza de San Marcial, CINE NA PRAZA: CICLO FANTASIA «A CANCIÓN DE FÉRMELÍN» organiza cine clube Padre Feijoo.

22:30 XORNADAS DE FOLCLORE:
O Barco: Campo da Festa-Malecón: SENEGAL-BRASIL-MÉXICO-SERBIA
Monforte: Campo da Compañía: ARXENTINA-KENIA-CUBA-REP. DAGUESTÁN

23:00 Pub Miudiño: CONCIERTO:“NACIONAL3” guitarrista Mario Cea.

 

11

 

Asociación Xuvenil Amencer XXIV CAMPAMENTO URBANO

10.30-13:30: Día do Parlamento no Concello e Deputación.

16.30-19.30: Tardes do urbano en Salesianos.

22:30-00:00:   Terraza musical na praza don bosco

Información 988 218123 ou amencer@amencer.org

XORNADAS DE FOLCLORE                                                                              22:30 Maceda: Praza das Toldas: SENEGAL-POLONIA-BRASIL-MÉXICO
23:00 Allariz: Campo da Barreira: INDONESIA-KENIA-CUBA-REP. DAGUESTÁN

19:30 Casa da Xuventude: TALLER INICIACIÓN A GUITARRA         Información tfno. 988 22 85 00

19:30 Casa da xuventude: TALLER DE MAQUILLAJE.                         Información tfno. 988 22 85 00

22:00 Noches de verano en el Centro Comercial (Terrazas). ISI, monologuista.

22.30 P.San Marcial: PERFORMANCE: NOITE DE ROLDA , organiza O espertello e violeta

 

12

Asociación Xuvenil Amencer: XXIV CAMPAMENTO URBANO

10.30-16:30: Día da Despedida: discoteca, baño de espuma, velada en Salesianos.

19:30 Casa da Xuventude: TALLER DEBUXO MANGA.                       Información tfno. 988 22 85 00

XORNADAS DE FOLCLORE
22:30 Carballiño: Praza Maior: INDONESIA-SEGOVIA-POLONIA-MÉXICO
23:00 Ribadavia: Auditorio do Castelo: PORTUGAL-KENIA-SERBIA-CUBA
23:00 A rúa: Parque do Aguillón: ARXENTINA-SENEGAL-BRASIL-REP. DAGUESTÁN

23:00 Plaza de San Martiño: CINE:“BAIXO AS ESTRELAS”   “ a nova vida do Super 8”

 

13

16,00 a 22,00 horas, exhibición de como se construye un mural (Graffiti), en la valla de obra situada en Rua Paseo (Frente Delegación de Defensa)

22:00 Noches de verano en el Centro Comercial. (Terraza). MAGO RAFA (Lugo)

XORNADAS DE FOLCLORE
20:30 Celanova: Claustro do Mosteiro: SOLPOR (OURENSE)-INDONESIA-BRASIL-CUBA-REP. DAGUESTÁN

22:30 Trives: Colexio Sta. Leonor: ARXENTINA-SEGOVIA-POLONIA-SENEGAL-SERBIA

 

14

 

19:30 Casa da Xuventude: TALLER DEBUXO MANGA
XORNADAS DE FOLCLORE
20:30 Entrimo: Alameda: BANDA DE GAITAS DE ENTRIMO-INDONESIA-POLONIA-SENEGAL-CUBA
22:30 Verín: Praza Maior.

 

15

19:30 Casa da Xuventude: TALLER DE PARA-PARA E COVER DANCE Información tfno. 988 22 85 00

XORNADAS DE FOLCLORE:

20:00 Xinzo de Limia: Desfile Do Parque do Toural á Praza Carlos Casares.

20:30 Xinzo de Limia: Praza Carlos Casares: ARXENTINA-KENIA-CUBA-REP. DAGUESTÁN

22:30 Manzaneda Patio do Colexio: INDONESIA-POLONIA-SENEGAL-SERBIA

Ourense Cultural nº8: 1ª Quincena de Agosto

OURENSE CULTURAL Nº7

PRIMERA QUINCENA DE AGOSTO 2011

 

1

 

Asociación Xuvenil Amencer: XXIV CAMPAMENTO URBANO

10.30-13:30: Día da Benvida: presentación e solta de globos nas pontes

16.30-19.30: Tardes do urbano en Salesianos.

22:30-00:00:   Inauguración- xogo musical de benvida en salesianos.

Información 988 218123 ou amencer@amencer.org

19:30 Casa da Xuventude: TALLER DE PARA-PARA E COVER DANCE  Información tfno. 988 22 85 00

 Casa da Xuventude: TALLER DE TEATRO (de 12 a 7 años)

Información tfno. 988 22 85 00

 

 

2

 

Asociación Xuvenil Amencer: XXIV CAMPAMENTO URBANO

10.30-13:30: Día do rastrexo por Ourense Centro

16.30-19.30: Tardes do urbano en Salesianos.

21:00-22:30: Piscina nos Remedios

Información 988 218123 ou amencer@amencer.org

Centro Cultural de la Diputación: EXPOSICIÓN: “TRES, DOUS, UN…
Malvasía Cabecibranca Euroasiática e Outros Retratos” ata o 15 agosto               XOSÉ VILAMOURE

21:30 Plaza de San Marcial: CONCERTO COANHADEIRA

 

3

 

Asociación Xuvenil Amencer: XXIV CAMPAMENTO URBANO          

09.30-19:30: Día da Xuntanza- Praia (día enteiro)

22:30-00:00: Paseo ás termas

Información 988 218123 ou amencer@amencer.org

19:30 Casa da Xuventude: TALLER INICIACIÓN A GUITARRA        Información tfno. 988 22 85 00

21:30 Praza San Marcial: CINE NA PRAZA. S.MARCIAL , ANIMACIÓN E LITERATURA GALEGA

23:00 Pub Miudiño: CONCIERTO DE MUSICA EN VIVO 

 

  4

 

Asociación Xuvenil Amencer: XXIV CAMPAMENTO URBANO

10.30-13:30: Día da Cultura no Principal e no auditorio

16.30-19.30: Tardes do urbano en Salesianos.

22:30-00:00: Cine ó aire libre en salesianos.

Información 988 218123 ou amencer@amencer.org

19:30 Casa da Xuventude: TALLER DE MAQUILLAJE.                             Información tfno. 988 22 85 00

20:30 Praza M.Sueiro: RECITAL DE POESIA NA RUA

21:30 (Apertura de puertas) Sala Rock Club: CONCIERTO: “JOSELE SANTIAGO & PABLO NOVOAPresentando su nuevo album: “Lecciones de Vértigo” (El Volcán)                                                                                                  Dr. Fleming, 5

22:00 Centro Comercial Pontevella: Noches de verano en el Centro Comercial (Terrazas): EMILIO RUA CANTAUTOR

 

 5

 

Asociación Xuvenil Amencer: XXIV CAMPAMENTO URBANO

10.30-19:30: Día da natureza en Castrelo de Miño, Esgos, Toén, Maceda, A Valenzá e Oira.

22:30-00:00: Noite de pequenos (9-11 anos) no colexio salesiano

Información 988 218123 ou amencer@amencer.org

19:30 Casa da Xuventude: TALLER INICIACIÓN A GUITARRA Información tfno. 988 22 85 00

19:30 Casa da Xuventude: TALLER DE MAQUILLAJE.

23:00 Plaza de San Martiño: CINE “BAIXO AS ESTRELAS” O MELLOR CINE EURO-ÁRABE.

FESTIVAL INDEPENDENTE DOS PEARES. Ergom, L’akusticasesina, Hora Meiga, Amigas da Muiñeira, The Daltons, A velas vir, Dementia, Mitocondrias

Galería de Arte Manuel Márquez: EXPOSICIÓN DE LEANDRO SANCHEZ              Tfno. 988 223103, hasta final de Agosto.

 

  6

 

FESTIVAL INDEPENDENTE DOS PEARES. Ergom, L’akusticasesina, Hora Meiga, Amigas da Muiñeira, The Daltons, A velas vir, Dementia, Mitocondrias.

Centro Cultural de la Diputación: EXPOSICIÓN: CORES PERFUMADAS de Carmen Touza.

 

  7

 

Liceo Ourensán: SALA DE TERTULIA: Muestra del Arquivo Histórico de Ourense

 

   8

 

Asociación Xuvenil Amencer: XXIV CAMPAMENTO URBANO

10.30-13:30: Día dos Deportes nos campos deportivos da cidade

16.30-19.30: Tardes do urbano en Salesianos.

21:00-22:30: Piscina nos Remedios

Información 988 218123 ou amencer@amencer.org

19:30 Casa da Xuventude: TALLER DE PARA-PARA E COVER DANCE Información tfno. 988 22 85 00

20:00 Casa da Xuventude: Presentación de la Campaña FAME CERO de la ONG INTERVIDA

 

 9

 

 Asociación Xuvenil Amencer XXIV CAMPAMENTO URBANO

10.30-19:30: Día dos parques: barbaña, da Ponte, San Lázaro, Infantil, Botánico e Universidade.

16.30-19.30: Tardes do urbano en Salesianos.

22:30-00:00: Velada organizada polo centro Quérote

Información 988 218123 ou amencer@amencer.org
20:00 Centro Cívico Colón: RECITAL del CIRCULO POÉTICO OURENSANO 

20:00 Xardín do Posio: OBRADOIRO FORESTAL NOMADA: Una visión del monte: que nos aporta, consecuencias de los incendios, como cuidarlo

20:30 Teatro Principal: XORNADAS DE FOLCLORE (Cerimonia de Inauguración).

 

10

 

Asociación Xuvenil Amencer XXIV CAMPAMENTO URBANO

10.30-19:30: Día da Auga en Monterrei.

22:30-00:00: Deportes nocturnos nos campos de salesianos.

Información 988 218123 ou amencer@amencer.org

19:30 Casa da Xuventude: TALLER INICIACIÓN A GUITARRA    Información tfno. 988 22 85 00

 21.15 Praza de San Marcial, CINE NA PRAZA: CICLO FANTASIA «A CANCIÓN DE FÉRMELÍN» organiza cine clube Padre Feijoo.

22:30 XORNADAS DE FOLCLORE:
O Barco: Campo da Festa-Malecón: SENEGAL-BRASIL-MÉXICO-SERBIA
Monforte: Campo da Compañía: ARXENTINA-KENIA-CUBA-REP. DAGUESTÁN

23:00 Pub Miudiño: CONCIERTO:“NACIONAL3” guitarrista Mario Cea.

 

11

 

Asociación Xuvenil Amencer XXIV CAMPAMENTO URBANO

10.30-13:30: Día do Parlamento no Concello e Deputación.

16.30-19.30: Tardes do urbano en Salesianos.

22:30-00:00:   Terraza musical na praza don bosco

Información 988 218123 ou amencer@amencer.org

XORNADAS DE FOLCLORE                                                                              22:30 Maceda: Praza das Toldas: SENEGAL-POLONIA-BRASIL-MÉXICO
23:00 Allariz: Campo da Barreira: INDONESIA-KENIA-CUBA-REP. DAGUESTÁN

19:30 Casa da Xuventude: TALLER INICIACIÓN A GUITARRA         Información tfno. 988 22 85 00

19:30 Casa da xuventude: TALLER DE MAQUILLAJE.                         Información tfno. 988 22 85 00

22:00 Noches de verano en el Centro Comercial (Terrazas). ISI, monologuista.

22.30 P.San Marcial: PERFORMANCE: NOITE DE ROLDA , organiza O espertello e violeta

 

12

Asociación Xuvenil Amencer: XXIV CAMPAMENTO URBANO

10.30-16:30: Día da Despedida: discoteca, baño de espuma, velada en Salesianos.

19:30 Casa da Xuventude: TALLER DEBUXO MANGA.                       Información tfno. 988 22 85 00

XORNADAS DE FOLCLORE
22:30 Carballiño: Praza Maior: INDONESIA-SEGOVIA-POLONIA-MÉXICO
23:00 Ribadavia: Auditorio do Castelo: PORTUGAL-KENIA-SERBIA-CUBA
23:00 A rúa: Parque do Aguillón: ARXENTINA-SENEGAL-BRASIL-REP. DAGUESTÁN

23:00 Plaza de San Martiño: CINE:“BAIXO AS ESTRELAS”   “ a nova vida do Super 8”

 

13

16,00 a 22,00 horas, exhibición de como se construye un mural (Graffiti), en la valla de obra situada en Rua Paseo (Frente Delegación de Defensa)

22:00 Noches de verano en el Centro Comercial. (Terraza). MAGO RAFA (Lugo)

XORNADAS DE FOLCLORE
20:30 Celanova: Claustro do Mosteiro: SOLPOR (OURENSE)-INDONESIA-BRASIL-CUBA-REP. DAGUESTÁN

22:30 Trives: Colexio Sta. Leonor: ARXENTINA-SEGOVIA-POLONIA-SENEGAL-SERBIA

 

14

 

19:30 Casa da Xuventude: TALLER DEBUXO MANGA
XORNADAS DE FOLCLORE
20:30 Entrimo: Alameda: BANDA DE GAITAS DE ENTRIMO-INDONESIA-POLONIA-SENEGAL-CUBA
22:30 Verín: Praza Maior.

 

15

19:30 Casa da Xuventude: TALLER DE PARA-PARA E COVER DANCE Información tfno. 988 22 85 00

XORNADAS DE FOLCLORE:

20:00 Xinzo de Limia: Desfile Do Parque do Toural á Praza Carlos Casares.

20:30 Xinzo de Limia: Praza Carlos Casares: ARXENTINA-KENIA-CUBA-REP. DAGUESTÁN

22:30 Manzaneda Patio do Colexio: INDONESIA-POLONIA-SENEGAL-SERBIA

top